EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Заев поднесе оставка како премиер и лидер на СДСМ

– Претседателот на СДСМ и актуелен премиер Зоран Заев вечерва поднесе оставка од двете функции. Им честиташе на сите прогресивни граѓани и им посака на избраните градоначалници од СДСМ доследно да извршуваат градоначалничката функција.

-Ја преземам одговорноста врз себе за лошите резултати од овие избори, рече Заев Тој додаде дека лично како човек е дел од СДСМ и од прогресивниот народ и нагласи дека останува дел од партијата.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

СЕ ЈАВИ И КАРЛЕУША ПО ТРАГЕДИЈАТА ВО БЕЛГРАД: „Ова е предупредување за сите нас“ (ФОТО)

Angela

ДЕНЕСКА ПОРОЕН ДОЖД И ГРМЕЖИ – еве какво време не очекува во следните денови

Angela

Неочекувани предизвикувачи на главоболка

Angela