EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Заев поднесе оставка како премиер и лидер на СДСМ

– Претседателот на СДСМ и актуелен премиер Зоран Заев вечерва поднесе оставка од двете функции. Им честиташе на сите прогресивни граѓани и им посака на избраните градоначалници од СДСМ доследно да извршуваат градоначалничката функција.

-Ја преземам одговорноста врз себе за лошите резултати од овие избори, рече Заев Тој додаде дека лично како човек е дел од СДСМ и од прогресивниот народ и нагласи дека останува дел од партијата.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Филипче: Повредените патници се надвор од животна опасност

Angela

ЕВРОПА ГЛЕДАШЕ ВО НЕЈЗИНОТО ДЕКОЛТЕ – која е Хана, вистинската ѕвезда на Евровизија? (ФОТО)

Angela

ЦЕЦА ОКОЛУ ВРАТОТ ЗА 50-ОТ РОДЕНДЕН ГО НОСЕШЕ ПОДАРОКОТ ОД АНАСТАСИЈА – моќно значење составено од три збора! (ФОТО)

Angela