EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Исхрана НАСЛОВНА

За силен имунитет: Крем чорба од целер која ќе ви ја закрепне душата

Денеска ви претставуваме рецепт за едноставна чорба за која ви се потребни само 4-5 состојки, во зависност од тоа дали ќе користите некој зачин или не.

Потребни состојки:

– 1 целер со големина на тупаница

– 1 компир со приближно иста големина

– лажичка путер или масло

– околу 1/2 литар вода

– сол и бибер

– зачини по желба

Начин на припрема:

1. Исчистете ги целерот и компирот и исечкајте ги на ситни коцки.

2. Ставете едно тенџере на оган, додајте го путерот да се стопи и кратко пропржете го зеленчукот.

3. Додајте ја водата, солта и биберот (и зачини по желба) и оставете да се вари.

4. Варете со поклопец се додека зеленчукот не се свари, околу 30 минути.

5. Тргнете го тенџерето од шпорет и иситнете го сварениот зеленчук со рачен миксер или во блендер.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

НБА ги изрече казните: Јокиќ еден натпревар на ладење, за Морис парична казна

Angela

ТАНГА И ПОГЛЕД ОД МИЛИОН ДОЛАРИ – Георгина Родригез го засени Роналдо истакнувајќи го голиот задник среде јахта (ФОТО)

Angela

Во овој град можете бесплатно да се возите со автобус ако сте спремни да направите 20 клекнувања

Angela