EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Убавина

Зелена маска која ќе ви го освежи изгледот

Ова е рецептот за зелената маска која ќе ви го хидрира и освежи изгледот…

Се што ви е потребно е копар и магдонос.

Овие две билки ги има секое домаќинство. Од нив можете да направите совршена маска за лице која ќе ви ги исчисти порите.

Земете еднакви количинии од билките, изблендирајте ги, а потоа една голема лажица од таа смеса прелијте ја со две чаши варена вода.

Оставете да отстои два часа, а потоа процедете. Потоа, потопете памучна крпа во смесата и неа нанесете ја како маска на лицето. Држете ја 15 минути, а потоа измијте го лицето со ладна вода.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Ракот на дебело црево сѐ почесто се појавува кај помлади лица, а овој пијалак може да биде причината

Angela

Чекор пред алергијата: PRICK TEST – брзи и безболни тестови со резултати во рок од половина час!

Angela

Еве зошто треба редовно да консумирате дуњи

Angela