EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ НАСЛОВНА Свет

Зеленски посети два града во близина на линијата на фронтот

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека посетил два града во близина на линијата на фронтот во судирите со руската армија по средбата со војниците во регионот Запорожје, пренесе Ројтерс.

„Потоа отидов на исток со шефот на мојата канцеларија. Бевме во Лисичанск и Соледар“, рече украинскиот претседател во своето вечерно видео.

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Неочекувани предизвикувачи на главоболка

Angela

Дневен хороскоп (23 август) понеделник

Angela

Дијареја – како да си помогнете?

Angela