EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ НАСЛОВНА Свет

Земјотреси во Јадранското Море ја тресат и Хрватска

Утрово во 6 часот и 20 минути имаше земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтер во Јадранското Море. Според ЕМСЦ, епицентарот бил на 10 километри од Улцињ, Црна Гора и 63 километри од Драч, Албанија, на длабочина од 2 километри.

Се почувствува во Македонија и на југот на Хрватска, јавуваат граѓаните.

И вчера имаше земјотрес во Јадранското Море, но тој беше на само неколку километри од Драч на длабочина од 10 километри.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Денеска е Свети Атанасиј, после овој празник сѐ е полесно…

Angela

Владата донесе одлука за прогласување кризна состојба во следните 30 дена во целата држава

Angela

Денеска е Воскресение Христово – Втор ден

Angela