EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ НАСЛОВНА Свет

Земјотреси во Јадранското Море ја тресат и Хрватска

Утрово во 6 часот и 20 минути имаше земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтер во Јадранското Море. Според ЕМСЦ, епицентарот бил на 10 километри од Улцињ, Црна Гора и 63 километри од Драч, Албанија, на длабочина од 2 километри.

Се почувствува во Македонија и на југот на Хрватска, јавуваат граѓаните.

И вчера имаше земјотрес во Јадранското Море, но тој беше на само неколку километри од Драч на длабочина од 10 километри.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ЗАРАБОТУВА ВРТОГЛАВА СУМА НА ПАРИ – новиот бизнис на Беквалац очигледно се исплати, кога ќе прочитате колку заработила само за еден месец и вие ќе се „фатите за работа“!

Angela

Омилена храна на светските лидери

Angela

Борко по триумфот на Вардар над Пелистер: Тоа е таа екипа!

Angela