EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Земјотрес го стресе Скопје – епицентар на границата меѓу Македонија и Косово

Вечерва во 23.07 часот земјотрес се почувствува во Скопје, а тоа го регистрираше и Европскиот макросеизмички центар.

Земјотресот со јачина од 3,3 степени по Рихтерова скала е регистриран на македонско косовската граница.

Епицентарот е на 27 километри северозападно од Скопје, и на 12 километри југозападно од Витина, Косово.

Земјотресот бил на длабочина од 2 километри.

Земјотресот е регистриран од апаратите на Сеизмолошката опсерваторија во Скопје и од Сеизмолошкиот завод во Белград.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

МАКЕДОНКАТА ЗНАЕ КАКО „ДА МУ ВРАТИ“: Поранешната на Огнен Амиџиќ провоцира во бикини покрај базен, едно е сигурно – по разводот е непрепознатлива!

Angela

Компир палачинки полнети со мелено месо: Солено чудо на кое секогаш ќе му се враќате

Angela

Македонија под удар на топлотен бран, објавени мерки за заштита

Angela