EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ НАСЛОВНА Свет

Земјотрес од 4,1 степен во близина на границата на Албанија со Црна Гора

Земјотрес со јачина од 4,1 степен според Рихтер ја погоди денеска Албанија, a бил почувствуван и во Црна Гора.

Епицентарот на силниот земјотрес, кој се случи во 4 часот и 19 минути по локално време, бил во близина на границата на Албанија со Црна Гора, 11 километри источно од Подхум, пренесуваат црногорските медиуми.

Секторот за сеизмологија при Заводот за хидрометеорологија и сеизмологија на Црна Гора соопштил дека во епицентралното подрачје земјотресот бил од петти степен на Меркалиевата скала.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Советот на општина Тетово прогласи тридневна жалост

Angela

Емина го тужеше дека не плаќа алиментација, а тој заработува милиони: Еве со кого Мустафа ќе ја подели вртоглавата сума на пари

Angela

Братот на Немања Гудељ колабирал на фудбалскиот терен во Кордоба

Angela