EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Знаци дека мажот се откажува од вашата врска

Тажната вистина е дека дури и ако сте подготвени да поминете низ хаос само за да ја зачувате врската, вашиот партнер не мора да се чувствува исто како и вие. Вистина е кога велат дека се потребни две лица за да функционира врската.

Има толку многу работи за размислување. Има толку многу работи што треба да ги следите. Има толку многу чувства што треба да ги обработите. Понекогаш, може да стане премногу тешко, пренесува Atma.

Но, никој никогаш не рекол дека ќе биде лесно. Токму за тоа сте се согласиле.
Тажната вистина е дека дури и ако сте подготвени да ги поминете сите тешкотии, вашиот партнер не мора да се чувствува како вас.

Затоа е секогаш важно да се следи она што се случува, да се читаат суптилните знаци. На тој начин, ако чувствувате дека вашиот партнер почнува да се откажува, можете да направите нешто. Може да се обидете да ги решите проблемите во вашата врска или да се помирите со претстојниот прекин на врската.

Знаци дека вашиот партнер се откажува од вашата врска

Тој емотивно не ви е достапен
Не ти се отвора повеќе. Имате чувство дека крие многу работи од вас и не се однесува како порано.
Почнува да ви изгледа како потполно странец.

Повеќе не прави убави работи за вас
Порано сакал да ве направи среќна. Би сторил се за да ви донесе насмевка на лицето, но тие денови сега ги нема.
Тој навистина повеќе не се обидува да ве направи среќни, бидејќи вашата среќа не му е многу важна.

Критикува за да ве повреди
Критиката е во ред во врската. Сепак, тоа треба да се направи внимателно, со сочувство и љубов.
Сега одеднаш забележувате дека кога ве критикува – тоа го прави само за да ве повреди.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Најголеми невистини кои МАЖИТЕ ги мислат за жените

Angela

Што сакам да бидам кога ќе пораснам?

Angela

Ѓоковиќ сепак се враќа на терените годинава

Angela