EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Медицина

Зошто да одберете матичен стоматолог во „Неуромедика“?

Сакате здрави и силни заби? Нема втора шанса за прв впечаток!

Со редовно чистење на забниот камен, на секои шест месеци, ќе направите примарна грижа на забите. Овој чекор овозможува натаму да ги спречувате болестите на непцата, честите кариеси и лошиот здив.

Најдоброто нешто што можете да го направите за Вашата уста и Вашето севкупно здравје е редовна посета на стоматолог. Затоа, изберете матичен Стоматолог во Неуромедика и добијте дополнителни бенефииции на услугите кај нас!

Чистење забен камен комплет со полирање и воздушно пескарење чини 1.800ден за матични пациенти, односно 2.500ден приватно.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ЛЕСНИ ИНСТРУКЦИИ: Што треба да содржи балансиран појадок?

Angela

Незаменливо правило за појадок за најдолговечните луѓе во светот

Angela

Намирници кои не треба да ги јадете на празен стомак

Angela