EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА

Зошто имаме помала ПОТРЕБА за секс?!

Велиме дека одредени намирници се природни афродизијаци, но има и такви кои ја убиваат сексуалната желба, па затоа не треба често да се консумираат.

Погрешната исхрана може да го убие либидото бидејќи не само што предизвикува поспаност, туку и го намалува нивото на тестостерон.

Премногу црвено месо богато со хормони кај мажите може да создаде нерамнотежа на нивото на природните хормони, па тешко ќе се возбудите во кревет.

– Црвеното месо е одличен извор на протеини и цинк кои помагаат во градењето на мускулите, но јадете го во помали количини и не секој ден – вели нутриционистката Фрида Харју.

Ако мислевте дека сојата е добра замена за месото, се лажете, бидејќи го намалува нивото на тестостерон во организмот, кој исто така лошо влијае на либидото. Нането исто така е на листата на непожелни намирници, а до сексуални проблеми може да доведе и конзумирањето алкохол.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Жените родени во овој хороскопски знак се нескротливи

Angela

Во кревет се жив оган: Жените родени во овој хороскопски знак се нескротливи

Angela

На што се „палат“ мажите, кои се нивни ерогени зони

Angela