EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ НАСЛОВНА Црна хроника

Извршен претрес во Неготино: Приведени две лица, пронајдена дрога

Вчера во 18.40 часот на ул.„Даме Груев“ во Неготино, полициски службеници од Полициската станица Неготино ги лишиле од слобода В.К.(32) и Д.К.(59), двајцата од Неготино.

При претрес во нивниот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и пари.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп: За кој знак понеделник е среќен ден?

Angela

Трогнат од судбината на жителите на Украина: Јапонец отвори бесплатен ресторан во Харков

Angela

Повторно е критична состојбата со ковид-19: Вчера починаа 24 лица, а беа регистрирани нови 702 заболени

Angela