EXCLUSIVE MK
Автомобили НАСЛОВНА ТЕХНОЛОГИЈА

Изнајмила Ламборџини, па исчезнала – сопственикот нуди награда од 25.000 евра

Жена пред десетина дена изнајмила луксузен автомобил Ламборџини во Швајцарија на два дена. Ги покажала сите потребни документи и го добила возилото.

Откако цел ден се возела по Швајцарија, ја преминала границата. Сопственикот на рент-а-кар куќата вели дека сигналот од ГПС уредот исчезнал во Австрија.

Неодамна пак, возилото било забележано во Словенија.

Сопственикот нуди награда од 25.000 евра за сеоја информација поврзана со украденото Ламборџини, пишува Badener Tagblatt.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Криза за вода на Блискиот Исток, инвестиции за отсолување на морската вода

Angela

ЛЕСНА, ВКУСНА И ЗДРАВА ВЕЧЕРА! Направете маринирани тиквички со сирење – ќе уживате во секој залак!

Angela

Анастасија Ражнатовиќ го менува животот од корен: Шпанија повеќе не е опцијa за живеење, оваа одлука ќе им го промени животот

Angela