EXCLUSIVE MK
Автомобили НАСЛОВНА ТЕХНОЛОГИЈА

Интересни мали автомобили на електричен погон наскоро ќе се појават на патиштата (ФОТО)

Nobe стана познат на јавноста кога го претстави ретро -трициклот. Сега имаат ново изненадување.

Ако се мислеше дека Нобе 100 ГТ е случајност, не е така. Доаѓа 500 GT, и тоа е уште еден ретро модел. Овој пат станува збор за камионет естетски инспириран од Ф-серијата на Форд од 1950-тите. Посебно внимание се посветува на деталите, надвор и внатре, и се` е зачинето со аналогна табла со инструменти и класичен волан.

Сепак се работи за електрично возило придвижувано од моќен електричен мотор со 98 КС. Многу е веројатно дека батеријата останала иста како и во претходниот модел. Капацитет 25 kWh, ќе понуди опсег од околу 250 километри. Конечно, ова не е безопасен автомобил, бидејќи ќе достигне 100 км / ч за околу шест секунди.

Нобе 100 ГТ започнува со цена од помалку од 25.000 долари, додека 500 ГТ ќе биде малку поскап. Првите испораки започнуваат следното лето.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Тина Тарнер не го сакала нејзиниот голем хит за кој добила Греми: Ужасна песна е

Angela

Тој ден ќе слави нешто друго: Еве зошто Меган нема да присуствува на крунисувањето на кралот Чарлс

Angela

Полицијата од три држави на нозе во нова потрага по Медлин која исчезна пред 16 години- се пребарува езеро

Angela