EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

Интересни факти за животните: Зебрите не можат да заспијат ако се сами

Без разлика на тоа дали сакате животни или не, овие работи ќе ви дадат насмевка на лицето и ќе ви го направат денот позитивен, а некои и ќе ви ја допрат душата или можеби ќе ве растажат…

1. Било кое животно или човек кој пајчето ќе го забележи во првите 10 минути од раѓањето го гледа како своја мајка.

2. Малите кафеави глувци будни се само 4 часа дневно, а останатите 20 часа ги поминуваат во спиење.

3. Малите слончиња ги цицаат своите сурли онака како што малите бебиња ги цицаат своите палци.

4. Ако волкот се одвои од својата глутница тој никогаш повеќе нема да завива.

5. Мушичките кои често ги имаме во домот можат да зујат само во ф-дур. Не е ни чудно што толку не иритира нивниот звук.

6. Дабарите постојано мораат нешто да грицкаат, бидејќи нивните заби никогаш не престануваат да растат.

7. Мравките не можат да спијат, но дремнуваат два пати дневно по 8 минути.

8. Лемурите кои мирисаат најнепријатно неминовно стануваат водичи на групата.

9. Зебрите не можат да заспијат ако се сами.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Познат српски јутјубер пронајден мртов: Неколку часа пред смртта објави ВОЗНЕМИРУВАЧКА порака, како да најавил ужас

Angela

Познатата пејачка објави фотографија на која позира „како од мајка родена“

Angela

Се огласи семејството на починатиот Саша Видиќ: Еве што е напишано на неговиот некролог

Angela