EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Исклучени од сообраќај 63 неисправни возила што вршат јавен превоз – полицијата со санкции

На 01.12.2021 од 8 до 11 часот Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола за техничката исправност на возила што вршат jавен превоз на патници, претежно автобуси и комбиња. При контролата откриени и санкционирани се 63 неисправни возила.

Од нив 31 возило имало неисправен уред за запирање, две возила неисправен уред за управување и др.

Од овие 63 возила, 22 биле санкционирани на територја на СВР Скопје, 16 на територија на СВР Охрид, осум на територија на СВР Тетово, пет на територија на СВР Штип…

Сите неисправни возила исклучени се од сообраќај и изготвени им се соодветни поднесоци.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Вака тверка, меша и ниша со колкови водителката на утринската програма: Јована Јеремиќ во ултра кус „минич“ ги покажа телесно-танцувачките квалитети

Angela

УХМР најавува променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Angela

Земјотреси ја тресат утринава Македонија

Angela