EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА

Истражување во астрологијата: Еве кој знак е најлош за љубовна врска

Повеќето учесници во истражувањето велат дека никогаш не би биле во врска со „флертувачки и непостојани Близнаци“ (42 проценти), а меѓу првите пет најнепожелни се Ракот, Бикот, Овенот и Лавот.

Дали некогаш сте слушнале некој да рече дека „тој никогаш не би можел да биде во љубовна врска со овој и тој знак?“ Во анкетата на Оу Пул, спроведена на 2.000 испитаници, 42 проценти рекле дека понекогаш бираат хороскоп, а скоро половина (48 проценти) често го читаат својот хороскоп во потрага по совет за романтичен живот. Повеќето учесници изјавија дека никогаш нема да бидат во врска со „флертувачки и непостојани Близнаци“ (42 проценти), а меѓу нив меѓу првите пет најнепосакувани знаци на врска биле грижливите Ракови (37 проценти), искрен Бик 36 проценти), секогаш подготвен за акција Овен (34 проценти) и симпатични лавови (31 процент).

Знаци со кои луѓето не сакаат врска:

Близнаци – 42%

Рак – 37%

Бик – 36%

Овен – 34%

Лав – 31%

Девица – 28%

Шкорпија – 24%

Вага – 22%

Стрелец – 17%

Јарец – 16%

Водолија – 10%

Риби – 7%

Најпосакуваните знаци според ова истражување кое го пренесува Метро се Риби, Водолија, Јарец, Стрелец (и Вага) (22%).

Се разбира, потребна е многу подетална анализа на натална карта на поединецот за да се процени неговата компатибилност со некого, но ако сепак сакате да бидете водени во хороскопот по ваш избор, еве со кого е најкомпатибилен вашиот знак:

Овен: Овен, Лав, Стрелец, Бик

Вага: Бик, Девица, Јарец, Шкорпија

Близнаци: Близнаци, Вага, Водолија, Рак

Стрелец: Рак, Риби, Скорпија, Јарец

Лав: Лав, Овен, Стрелец, Водолија

Девица: Девица , Јарец, Риби

Вага: Вага, Близнаци, Водолија, Овен

Скорпија: Скорпија, Рак, Риби, Бик

Стрелец: Стрелец, Овен, Лав, Близнаци

Јарец: Јарец, Девица, Бик, Рак

Водолија: Водолија, Близнаци, Вага,

Риби: Риби, Рак, Шкорпија, Девица.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Тврдоглави, но емотивни души: Ова се главните карактеристики на луѓето кои слават роденден во МАЈ

Angela

Септември носи оптимизам за три хороскопски знаци

Angela

Дневен хороскоп: Еден знак го очекува важен состанок

Angela