EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Италија без двајца клучни играчи против Македонија

Новиот италијански фудбалски селектор Лучијано Спалети мораше во последен момент да го менува планираниот состав за утрешниот квалификациски натпревар против Македонија во Скопје.

И покрај тоа што беше планиран за левата офанзивна позиција, ѕвездата на Јувентус Федерико Киеза денеска се пожалил на повреда .

Тој и дефинитивно нема да игра, исто како и Лоренцо Пелегрини, кој исто така се претпоставуваше дека ќе стартува за селекцијата на Италија.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ТАНГА И ПОГЛЕД ОД МИЛИОН ДОЛАРИ – Георгина Родригез го засени Роналдо истакнувајќи го голиот задник среде јахта (ФОТО)

Angela

Пике запуштен и со некој килограм вишок стигна во Мајами да ги види Шакира и децата (ВИДЕО)

Angela

ФОТО: Преубав е и повеќе од јасно е на кого личи: Крстан за прв пат позираше пред камерите, а Вељко гордо го држеше

Angela