EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

И ДЕНЕСКА ДОЖД – деновиве уште поголемо разочарување, еве какво време не очекува

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на места поројни и проследени со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Минималните температури ќе бидат во интервал од три до 10 степени, а максималните од 9 до 16 степени.

Во Скопје променливо облачно со повремен дожд и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне до 15 степени.

Како што информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), под влијание на циклонска активност во текот на следнава седмица времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат поројни и проследени со појава на грмежи.

Во следните три дена минималната температура ќе се движи од три до 9 степени, а максималната од 12 до 21 степен.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Карстен Вархолм го освои олимпиското злато на 400 метри со пречки со втор светски рекорд за еден месец

Angela

СЕ СЕЌАВАТЕ НА ИЛМА КАРАХМЕТ: На 2-ри мај го прослави 23 роденден, нема шанси да ја препознаете (ФОТО)

Angela

Пожари и во Малешевијата, огнот беснее помеѓу Пехчево и Делчево (фото)

Angela