EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

И ПУКАЛЕ ВО СРЦЕТО ДОДЕКА НЕЈЗИНИОТ СИН И СОПРУГ ГО ГЛЕДАЛЕ ПЕКОЛОТ – инфлуенсерка убиена во автомобил, причината бизарна! (ФОТО)

Фитнес инфлуенсерката е убиена пред своето семејство во наводен обид за грабеж.

Луан Мурта Хардим дос Сантос Мартинс била со сопругот и нивниот двегодишен син Мигелзињо, кога осомничените пришле до нивниот семеен автомобил и отвориле оган.

30-годишната инфлуенсерка, која имала повеќе од 350.000 фанови на Инстаграм, била погодена во рамо и куршумот пробил до нејзиното срце.

Луан, која го документирала процесот на слабеење на социјалните мрежи, била убиена во Рио Де Жанеиро, во Бразил, вечерта на 21-ви мај.

Жртвата била итно пренесена во општинската болница Салгадо Фиљо, но им подлегнала на повредите набрзо по пристигнувањето.

Полицијата го истражува пукањето како обид за грабеж.

Таткото на жртвата, Атанаел Хардим дос Сантос верува дека неговата ќерка била мета.

Тој рекол дека неговата ќерка ја следеле осомничените пред да отворат оган и додал: „Ова не беше само грабеж. Тоа беше убиство. Никој не пука во друг во автомобил со затворени прозорци“.

Според извештаите, осомничените прво пукале во задниот дел од возилото пред да се провлечат покрај автомобилот и повторно да пукаат.

Сопругот на Луан, Жоао Педро Фарче, рекол дека нивниот син во тој момент во автомобилот, но дека двајцата биле неповредени во пукањето.

Тој им напишал на следбениците на Луан: „Сакам да им се заблагодарам на сите кои праќаат многу пораки. Јас сум добро, Мигелзињо е исто така добро“.

На својот профил на Инстаграм, Луан делела совети за фитнес и губење на тежина откако ослабела повеќе од 42 килограми.

Зад себе оставила две деца на возраст од 10 и 2 години. Истрагата за нејзината смрт е во тек.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Амбер конечно му исплати милион долари на Џони Деп, еве на што актерот ќе ги потроши парите

Angela

Непланирани трошоци за Водолијата, Рибите да избегнуваат алкохол

Angela

Растат платите ама и трошоците

Angela