EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Светот на познатите

И СУДОТ ВО БРИТАНИЈА МУ ГО СВРТИ ГРБОТ – Принцот Хари загуби на суд, кога ќе го слушне ова ќе се разочара од својата земја како никогаш порано

Принцот Хари не може да добие, ниту да плати за полициска заштита во Велика Британија, одлучи судот.

Принцот ја загуби правната битка околу неговата понуда да му биде дозволено да плаќа приватно за полициска заштита. Неговите адвокати бараа судска проверка на отфрлањето на неговата понуда да плати за заштита во ОК, откако неговите безбедносни аранжмани се променија кога се откажа од кралските должности.

Адвокатите од Министерството за внатрешни работи на Обединетото Кралство се спротивставија на идејата да им се дозволи на богатите луѓе да „купат“ обезбедување од полицијата. Одлуката уследи по еднодневното судско рочиште во Лондон минатата недела.

Принцот Хари и неговата сопруга Меган минатата недела објавија дека папараците ги бркале низ Њујорк и дека за малку ќе завршило со катастрофа, но нивните тврдења брзо биле демантирани од полицијата и градоначалникот.

Да потсетиме, принцот Хари и неговото семејство го загубија обезбедувањето на британската полиција три недели откако самоволно ги напуштиле кралските должности. Принцот Хари потоа се обидел да добие полициска заштита што сам ќе си ја плати, а кога тие го одбиле, тој ги тужел.

Принцот инсистирал на полициска заштита додека бил во ОК и понудил решение за кое сметал дека ништо нема да го чини даночниот обврзник. Но, такво нешто изгледа невозможно.

Принцот Хари плаќа за приватно осигурување во САД каде што живее со сопругата Меган Маркл и нивните деца.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ЕВРОВИЗИЈА НЕ МОЖЕ ДА ПОМИНЕ БЕЗ СКАНДАЛ – победничката песна е плагијат? Кога ќе го слушнете овој звук ќе се уверите во сличноста (ВИДЕО)

Angela

Предлог законот за државјанство го поминува вториот филтер во Собранието

Angela

РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР НОСИ ХАОС – Овие знаци да се подготвуваат за голем удар, а еве колку ќе трае

Angela