EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Кабинетот на претседателот ги откажа сите настани за денеска

Од Кабинетот на претседателот известуваат дека поради трагичниот настан во модуларната болница во Тетово, се откажуваат сите најавени настани по повод 8 Септември, Денот на независноста.

Претходно претседателот Стево Пендаровски изрази сочувство до семејствата.

Сочувство до семејствата и роднините на починатите во страшната трагедија во ковид-центарот во Тетово. На повредените им посакувам успешно закрепнување, напиша Пендаровски на Фејсбук.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп за петок (08.10.2021)

Angela

Знаци дека мажот се откажува од вашата врска

Angela

Целосно вакцинирано 35 проценти од населението, 38 отсто со една доза

Angela