EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Кабинетот на претседателот ги откажа сите настани за денеска

Од Кабинетот на претседателот известуваат дека поради трагичниот настан во модуларната болница во Тетово, се откажуваат сите најавени настани по повод 8 Септември, Денот на независноста.

Претходно претседателот Стево Пендаровски изрази сочувство до семејствата.

Сочувство до семејствата и роднините на починатите во страшната трагедија во ковид-центарот во Тетово. На повредените им посакувам успешно закрепнување, напиша Пендаровски на Фејсбук.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Повторно е критична состојбата со ковид-19: Вчера починаа 24 лица, а беа регистрирани нови 702 заболени

Angela

Целосно вакцинирано 35 проценти од населението, 38 отсто со една доза

Angela

ДЗС: Попишани вкупно 1.037.309 лице, 323.286 домаќинства и 438.705 станови

Angela