EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Казнети повеќе возачи поради затемнети стакла – кога е дозволено да имате вакви стакла

Во периодот од 29.11.2021 до 05.12.2021  Министерството за внатрешни работи спроведе контрола за санкционирање на возила на кои се вградени неатестирани фолии (затемнети стакла) при што санкционирани се 23 возачи.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Мажите имаат повеќе корист од бракот отколку жените?

Angela

ВАКОВ ТАТКО Е ЕДИНСТВЕН ВО СВЕТОТ – нема шанси да погодите каква желба и исполни на ќерката Душко Тошиќ, фрли брдо пари за ова! (ФОТО)

Angela

Тело како ремек-дело: Селма се секси фотографија ја истакна природната убавина

Angela