EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Убавина

Каква мајка таква ќерка: Каја го освојува светот на модата и нудат многу пари само за една работа – да биде нивно заштитно лице

Каја Гербер, ќерката на легендарната манекенка и топ модел Синди Крафорд, реши да тргне по стапките на својата мајка и да влезе во светот на манекенството. Сите светски дизајнери „ја бркаат“ да биде нивно заштитно лице, но таа ги избра своите омилени.

Каја веќе неколку години постигнува успеси во светот на модата. Таа е заштитно лице на брендот „Marc Jacobs“ и нивниот мирис „Daisy“. Таа отвори и свој клуб на читатели, покажувајќи дека има поширока перспектива од манекенството.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaia (@kaiagerber)

Таа неодамна стана заштитно лице на брендот „Селин“, што само дополнително ја потврдува нејзината популарност. Каја иако прошета по модните писти на ревиите на сите големи модни куќи, нејзината кариера се’ уште се развива.

Пред неа се уште многу деловни успеси, а не можеме а да не забележиме колку неверојатно потсетува на својата мајка. Таа ја наследила препознатливата убавина и шарм на мајка си, а нејзиниот изглед го освојува светот на модата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaia (@kaiagerber)

Каја Гербер не само што е наследничка на една од најпознатите манекенки на сите времиња, туку е талентирана и успешна. Нејзиниот изглед и професионализам ја прават една од најбараните млади модели денес, а по се изгледа има светла иднина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaia (@kaiagerber)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Крунисан британскиот крал Чарлс Трети

Angela

Тајни, но корисни опции кои ги има секој телефон

Angela

Македонија нема ниту студија за брзи возови, а доцнат и актуелните проекти

Angela