EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Какви љубовни благослови очекува секој хороскопски знак

Венера планетата на љубовта и убавината беше Ретрогранда. Од денес таа е повторно во својата моќ – се движи директно и сите ќе добиеме некаков благодет, поради нејзината преодна магија. Инвестицијата што ја вложивте во вашата врска ќе почне да покажува резултати, а одлуките донесени за време на ретроградната Венера ќе се финализираа. Претстои љубовен месец!

Овен

Кога Венера ќе ја смени ретроградната насока ќе ве направи вас оптимисти. Бидејќи ова е романтичен транзит, вашиот љубовен живот ќе се исполни со нови можности. Работите што не функционирале во минатото, сега може повторно да се разгледаат, со нова цел и желба. Директна Венера ве поттикнува да ризикувате слушајќи го своето срце.

Бик

Стабилност е вашата главна потреба кога збор за љубов и романтика, и иако сакате да флертувате, навистина ви е најважно партнерската ситуација да има цврсти темели. Директна Венера ви ја дава таа сигурност и ќе се чувствувате многу ценети во текот на следните неколку дена благодарение на овој хармоничен транзит.

Близнаци

Ако не сте лудо заљубени во личноста со која сте во врска, тогаш лудо ќе се заљубите во неа, уште еднаш, за време на директното движење на Венера. За вас ова значи апсолутна среќа, бидејќи ова е навистина сè што некогаш сте посакале. Остануваат зад вас горчливите денови. Сега сте вие и вашиот партнер против светот.

Рак

Венера ве „напаѓа“ вас и вашиот партнер со позитивна енергија. Вие не сте тип на човек кој навистина го сака целиот свет. Би биле среќни само да најдете мир дома, а благодарение на овој транзит ќе го најдете токму тоа. Уредувањето на вашата врска сега ќе ги покаже плодовите.

Лав

Можеби неодамна сфативте дека понекогаш сте неподносливи. Директното движење на Венера ви помага да најдете некој кој ќе ве балансира. Ги претрпевте ефектите на сопственото его и овој транзит ќе ви помогне да се повлечете и да дозволите другите да живеат во мир. Чувствувате помала потреба постојано да бидете „во право“, а многу луѓе навистина ќе ја ценат таа промена кај вас.

Девица

Ретроградната Венера ве направи чудовиште кога станува збор за љубовта и романтиката, но Венера во директно движење ќе ја смири збунетоста и идеализмот. Можеби ќе почнете повторно да се грижите. Толку долго сте биле апатични што ги наведувате луѓето да мислат дека навистина не се грижите за нив, за животот, за себе. Венера ќе го смени тоа.

Вага

Директна Венера ве враќа во контакт со она што најмногу го сакате: убавина. Ретроградноста ве спречи да се вклучите во она што го сакате да го правите, а директното движење сега ве враќа во сржта на она што ви е најблиско. Во врските, љубовни и пријателски, тоа значи дека ќе ви биде полесно да се сложувате.

Скорпија

Веќе не сте оптоварени со ретроградна Венера, а тоа ќе се манифестира во вашиот живот како способност навистина да разговарате со партнерот. И двајцата го сакате најдоброто, а она што го доживеавте во последно време е далеку од најдоброто. И двајцата се сакате и почитувате така што сега можете да ги средувате работите.

Стрелец

Ретроградната Венера направи љубовта да ви изгледа невозможна. Имаше моменти во текот на изминатите неколку недели кога бевте скоро подготвени да „кренете раце“. Мислевте дека можете да живеете без љубов, но Венера ве буди од замаеноста и ве враќа на љубовно поле. Подгответе се да се случи нешто големо. Станува збор за судбина.

Јарец

Ретроградните никогаш немаат смисла за вас бидејќи ве вадат од контролираниот простор и да ве туркаат во ситуации за кои не се грижите. Венера во директно движење ви го олеснува животот. Вашиот љубовен живот ќе биде попристапен, а вашиот работен живот ќе тече многу, многу понепречено благодарение на овој транзит.

Водолија

Со директната Венера ќе ви се врати надежта. Ретроградата тоа сериозно почна да влијае на вашиот дом и семеен живот. Не ви се потребни тие маки, ниту ви требаше предизвикот на духовен дуел. Директната Венера ве охрабрува со моќ отсега натаму да ги гледате работите во позитивно светло.

Риби

Директната Венера влијае на вашиот љубовен живот и вашето чувство за слобода. Ќе почнете да се чувствувате многу попријатно со партнер од кога било досега. Сакавте да поминете некое време сами, но се плашевте да ја изјавите оваа идеја од страв да не ги повредите чувствата на партнерот. Со соодветна комуникација, не само што можете да ја пренесете вашата идеја, туку и вашите намери ќе бидат исполнети со поддршка.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

„Мајкрософт тимс“ ја воведе опцијата „воки-токи“

Angela

Сончево и топло време со мала до умерена локална облачност

Angela

ДЕЦАТА КОИ ГО НОСАТ ОВА ИМЕ ЌЕ ИМААТ СРЕЌА ВО ЖИВОТОТ: Повеќето Македонци не ја знаат неговата симболика!

Angela