EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Какво време не очекува во следните четири дена?

Според најновите информации на УХМР времето утре ќе биде наутро студено, преку денот претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец. Во продолжение погледнете какво време не очекува во следните денови:

Прогноза за 29.10.2021

Минимална температура: -3°C до 3°C. Максимална температура: 14°C до 20°C. Претежно сончево со слаб до умерен југоисточен ветер. По одделни котлини во утринските часови ќе има услови за магла и ниска облачност, особено во југозападните и југоисточните делови.

Прогноза за 30.10.2021

Минимална температура: -3°C до 4°C. Максимална температура: 14°C до 20°C. Претежно сончево со слаб до умерен југоисточен ветер. По одделни котлини во утринските часови ќе има услови за магла и ниска облачност, особено во југозападните и југоисточните делови.

Прогноза за 31.10.2021

Минимална температура: -2°C до 5°C. Максимална температура: 13°C до 19°C. Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Со летното сметање на времето стартува и летниот ред на летање

Angela

Пејачката од „Ѕвездите на гранд“ се разведе од сопругот, па ослабе 100 килограми: Погледнете како денес изгледа Крстина, устата ќе ви падне до земја! (ФОТО)

Angela

Тело како ремек-дело: Селма се секси фотографија ја истакна природната убавина

Angela