EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Какво време не очекува во следните четири дена?

Според најновите информации на УХМР времето утре ќе биде наутро студено, преку денот претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец. Во продолжение погледнете какво време не очекува во следните денови:

Прогноза за 29.10.2021

Минимална температура: -3°C до 3°C. Максимална температура: 14°C до 20°C. Претежно сончево со слаб до умерен југоисточен ветер. По одделни котлини во утринските часови ќе има услови за магла и ниска облачност, особено во југозападните и југоисточните делови.

Прогноза за 30.10.2021

Минимална температура: -3°C до 4°C. Максимална температура: 14°C до 20°C. Претежно сончево со слаб до умерен југоисточен ветер. По одделни котлини во утринските часови ќе има услови за магла и ниска облачност, особено во југозападните и југоисточните делови.

Прогноза за 31.10.2021

Минимална температура: -2°C до 5°C. Максимална температура: 13°C до 19°C. Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Потрошувачите во Централна Европа сè почесто користат безготовинско плаќање

Angela

Кои се првите знаци на корона што се појавуваат кај мажите, а кои кај жените?

Angela

Еве како да си направите највкусни домашни ѓевречиња

Angela