EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Каков секс сакаат највеќе мажите постари од 40 години, а каков помладите?

Мажите сакаат брз и груб секс без никакви ограничувања? Да, можно е. Меѓутоа според анкетата на „LeAffair” значително се разликуваат желбите на мажите постари од 40 години и оние помладите. На што се палат средновечните?

Нежно, а не прљаво и грубо

Верувале или не, мажите постари од 40 години најмногу сакаат романтика во кревет. Бакнување и нежен секс со галење се наоѓаат на првото и второто место на нивните желби. На листата следат „нормален секс” (што и да значи ова), потоа секс со жена во секси долна облека и високи штикли, игри и секс во тројка. Снимање и фотографирање не им паѓа на памет.

А помладите?

Мажите во 20-тите и 30-тите години се поподготвени за експериментирање. Секси фотографии и видеа? Ова им е супер. Секс со повеќе личности им е во топ петте желби.

Истражувањата покажуваат дека мажите се сексуално најактивни и најможни помеѓу 20-тите и 30-тите години, меѓутоа тогаш се повеќе концентрирани на квантитет, а не на квалитет. Во средновечните 40-ти години највеќе се менува квалитетот на сексот.  Потврдено е дека од 45 години, мажите но и жените имаат помалку секс, но сексот тогаш станува значително поквалитен.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

НА 22 ГОДИНИ СФАТИВ ДЕКА НЕ МОЖАМ ДА ЗАБРЕМЕНАМ – Цеца водеше битка за потомство, а овие тешки детали од минатото ретко кои ги памети

Angela

Се венчале по 25 години љубов, таа со децата преживеала терористички напад: Која е сопругата на Пеп Гвардиола?

Angela

Зеленски посети два града во близина на линијата на фронтот

Angela