EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

КАКО ЖИВЕЕШЕ ТАКА И УМРЕ – шокантна изјава на полубратот на Синан Сакиќ, „НЕ МИ Е ГАЈЛЕ ШТО УМРЕ“!

По повод ненадејната смрт на Рашид Сакиќ, синот на пејачот Синан Сакиќ, се огласи и неговиот полубрат Ален со кој имаше повеќе од заладени односи.

Синот на Синан Сакиќ Рашид почина во Сремска Митровица каде ја издржуваше затворската казна, а неговата мајка Велида е неутешна поради трагедијата што ја снајде.

За смртта на Рашид беше известен и неговиот полубрат Ален, кој сега проговори:

– Што да кажам кога не бевме во контакт. Не ми е грижа. Како што живееше, така и умре. Немам никакви информации за него ниту сега ниту претходно – изјави Ален за 24sedam.

Семејството Сакиќ во текот на животот на фолкерот се карактеризирало со исклучително лоши односи, но по неговата смрт тие станувале се полоши и полоши. Покојниот Рашид и неговата сестра Ѓулкица особено биле во лоши односи, а тој неколку пати и се заканувал.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Не земај го телефонот со тебе додека си во тоалет!

Angela

ЦВЕТА ОТКАКО Е ВО ВРСКА СО ОВОЈ ФУДБАЛЕР – поранешната сопруга на Амиџиќ провоцира како никогаш претходно, Македонката вака му враќа на водителот!

Angela

Цеца Ражнатовиќ „пука“ во тесни хеланки во теретана: Пејачката реши да се „стегне“ за 50. роденден! (ФОТО)

Angela