EXCLUSIVE MK
Исхрана НАСЛОВНА

КАФЕ НА СТАПЧЕ! Одличен освежителен десерт, на кој со задоволство ќе му се враќате, особено во топлите летни денови

Малку инстант кафе, бадемово млеко, мед и уште неколку состојки ќе бидат доволни за ова одлично уживање.

Доколку сте љубители на домашен сладолед, особено ќе ви се допадне овој со вкус на кафе.

три или четири лажици инстант кафе

500 мл вода

200 мл бадемово млеко

100 мл слатка павлака

две лажици мед

Подготовка:

Измешајте ги кафето со водата, па ставете го во фрижидер да се излади. Потоа додадете го бадемовото млеко, слатката павлака и медот, кратко изматете со миксер и истурете во калапи за сладолед на стапче. Ставете во замрзнувач да се излади и стегне, па послужете.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА УШТЕ МНОГУ СПОЕНИ ВИКЕНДИ – петок и понеделник неработни денови, па потоа три дена ќе работиме и повторно во петок ќе одмараме

Angela

Сонот може да ви предизвика срцев и мозочен удар: Како да го спречите?

Angela

Дневен хороскоп за 29 октомври: Сочувајте го оптимизмот

Angela