EXCLUSIVE MK
Исхрана НАСЛОВНА

КАФЕ НА СТАПЧЕ! Одличен освежителен десерт, на кој со задоволство ќе му се враќате, особено во топлите летни денови

Малку инстант кафе, бадемово млеко, мед и уште неколку состојки ќе бидат доволни за ова одлично уживање.

Доколку сте љубители на домашен сладолед, особено ќе ви се допадне овој со вкус на кафе.

три или четири лажици инстант кафе

500 мл вода

200 мл бадемово млеко

100 мл слатка павлака

две лажици мед

Подготовка:

Измешајте ги кафето со водата, па ставете го во фрижидер да се излади. Потоа додадете го бадемовото млеко, слатката павлака и медот, кратко изматете со миксер и истурете во калапи за сладолед на стапче. Ставете во замрзнувач да се излади и стегне, па послужете.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Денес и болните може да се излечат: Првиот петок по Велигден е Балаклија

Angela

ГРАДИТЕ ЕДВАЈ НЕ ИСПАДНАА – Дара Бубамара облече минијатурно бикини и „претера“ со зголемувањето на силиконите на Фотошоп (ФОТО)

Angela

Која е најчестата причина за расправија во врска?

Angela