EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

Кејт Мидлтон одби да им даде автограм на деца, па им објасни: Не смеам да се потпишувам, еве ја причината!

Принцезата од Велс Кејт Мидлтон ги изненади луѓето кога одби да даде автограми на собир во Лондон.

Имено, Кејт Мидлтон неодамна присуствуваше на Цветниот саем на Челзи во Лондон, каде имаше пикник со присутните деца. Љубопитните деца побарале автограм, но таа морала да ги одбие нивните желби.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Simon Perry (@sperrypeoplemag)

Принцезата од Велс е позната по својата пристојност, па овој потег изненади многумина. Сепак, членовите на кралското семејство не смеат да потпишуваат автограми за да се спречи ризикот од фалсификат.

-Моето име е Кетрин. Не смеам да се потпишам, тоа е само едно од тие правила. Не можам да си го напишам името, но можам да цртам, им објаснила на децата кога од неа побарале автограм.

Иако на кралското семејство не му е дозволено да потпишува автограми, кралот Чарлс еднаш го прекрши протоколот во 2010 година, кога потпиша за жртва од поплавите, пишувајќи „Чарлс 2010“.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ДИЕТА – Портокали и бадеми за сјаен тен

Angela

Хороскоп за последниот работен ден – еден знак го очекува проблеми на работното место, а еве што ги очекува родените во месец април

Angela

Мали совети кои можат многу да значат во бракот

Angela