EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

Кејт Мидлтон одби да им даде автограм на деца, па им објасни: Не смеам да се потпишувам, еве ја причината!

Принцезата од Велс Кејт Мидлтон ги изненади луѓето кога одби да даде автограми на собир во Лондон.

Имено, Кејт Мидлтон неодамна присуствуваше на Цветниот саем на Челзи во Лондон, каде имаше пикник со присутните деца. Љубопитните деца побарале автограм, но таа морала да ги одбие нивните желби.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Simon Perry (@sperrypeoplemag)

Принцезата од Велс е позната по својата пристојност, па овој потег изненади многумина. Сепак, членовите на кралското семејство не смеат да потпишуваат автограми за да се спречи ризикот од фалсификат.

-Моето име е Кетрин. Не смеам да се потпишам, тоа е само едно од тие правила. Не можам да си го напишам името, но можам да цртам, им објаснила на децата кога од неа побарале автограм.

Иако на кралското семејство не му е дозволено да потпишува автограми, кралот Чарлс еднаш го прекрши протоколот во 2010 година, кога потпиша за жртва од поплавите, пишувајќи „Чарлс 2010“.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Научници од САД работат на нови нехормонални апчиња за контрацепција за мажи

Angela

КАКО ДА СЕ ВОЗДРЖИ КОГА Е СЕКС БОМБА – Пирло ужива на плажа со партнерката, а во еден момент во вода ја крена во раце, а потоа започна „акцијата“ (ФОТО)

Angela

Ракометарите на Франција и на Шпанија полуфиналисти на ОИ

Angela