EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Останато СПОРТ

Кик бокс клубот Шампион од балканскиот куп „Balkans best fighters“ во Ниш се закити со 8 медали

Кик бокс клубот Шампион на балканскиот куп „Balkans best fighters“ настапи со 8 натпреварувачи.

И покрај тоа што голем дел од нашите искусни и докажани борци се во фаза на рехабилитација и не земаа учество на ова првенство поради повредите стекнати на минатите првентства од оваа сезона, а кои се последица на неактивниот период предизвикан од пандемијата, КБК Шампион и оваа година се врати со медали, и тоа 2 злата, 5 сребра и 1 бронза.

1. Туркер Исмаил – злато и пехар за најдобар боред кадет на ринг;

2. Нелсон Узеир – злато;

3. Максим Митровски – сребро;

4. Миа Тодорова – сребро;

5. Стефан Каевски – сребро;

6. Енсар Исеин – сребро;

7. Иван Кукуновски – сребро;

8. Адис Камберовски – бронза.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Поради ставот за воспитување на децата денес, Гоца Тржан „нападната“ на Твитер – со ова мислење многумина ќе се согласат!

Angela

Работи кои повеќето мажи никогаш нема да и ги признаат на својата партнерка

Angela

КАКО ДА Е ГОЛА – Карлеуша во хеланки од 4.500 долари, но кога се сврти како да немаше облека на себе, ќе подзинете и од глетката во градите (ФОТО)

Angela