EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

Кипарскиот претставник згрозен од овој потег на соседите – стручното жири од неговата земја откри МЕГА СКАНДАЛ, ќе има корекција во цела табела?

Грчкото жири на Евровизија на кипарскиот претставник Ендрју Ламбро му додели „само“ четири поени, што шокираше многу фанови на ова натпреварување.

Имено, Кипарците и Грците од година во година си делеа по 12-ки, но се чини дека сега таа традиција е прекината.

Четирите грчки поени за Кипар толку многу ги налутија Кипарците што нивните медиуми сега бараат да се разгледа регуларноста на грчкото жири и можно откажување на нивните гласови.

„Двајца од петте членови на жирито се директно поврзани со грчката национална телевизија, што е спротивно на правилата“, тврди Танис Цокас, директор на кипарската национална телевизија.

„Сите пет членови се музички продуценти, што го прекрши правилото за различноста на профилите на членовите на жирито“, додаде тој.

Доколку ЕБУ се сретне со Кипарците и ги провери гласовите на Грците и утврди дека има пропусти, ќе се земат предвид само гласовите на публиката, што ќе му овозможи на Ендрју да влезе во топ 10 финалето. Да потсетиме дека Кипар на крајот заврши на 12-то место.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Од што најмногу се плаши вашиот хороскопски знак?

Angela

МИЛИОНЕР И НЕГОВИОТ СИН ЗА ВЛАКНО ЈА ИЗБЕГНАЛЕ СМРТТА – оваа „поволна“ цена на картите го предомислило, а цената безобразно скапа!

Angela

Анастасија Ражњатовиќ денеска слави роденден, Цеца и честитала на емотивен начин: Овие сцени ја допреа! (ВИДЕО)

Angela