EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА

Кои се совршените секс партнери на секој хороскопски знак?

Пред да започнете нова врска, проверете ја „листата на сексуална компатибилност“ и дознајте кој хороскопски знак ќе ви пружа најдобро сексуално задоволство.

Овен – најголема компатибилност со: Стрелец

Авантуристи сте и секогаш сакате да го зачините сексот. Сакате кога вашите подвизи во спалната соба стануваат малку груби. Токму од овие причини вашиот совршен пар е Стрелец. Стрелецот нема да се умори и може да ја следи вашата енергија. Тој е исто така роден истражувач, така што ќе ја поздрави секоја нова техника, играчка или место што сакате да го пробате.

Но, можете да искусите и вистински огномет со Лав или Вага.

Бик – најголема компатибилност со: Девица

Бидејќи сте Бик, сакате бавни, сензуални и пријатни, а вашиот совршен секс партнер е Девица – од овие и други причини. Ќе ја цените стабилноста и желбата на Девицата да создаде пријатна, но и сензуална средина за водење љубов. Покрај тоа, Девицата е роден перфекционист, што значи дека сака да ве задоволи подобро отколку што некој некогаш сакал.

Јарецот и Скорпијата, исто така, можат да ја стимулираат вашата сексуална имагинација и да ја остварат.

Близнаци – најголема компатибилност со: Вага

Менталната и физичката стимулација се неопходни за вас во кревет. Сакате вашиот ум да биде активен како и вашето тело, и никој не може да ја обезбеди таа двојност како Вагите. Вагите се среќни кога внесуваат играње улоги во спалната соба и ќе го изнесат терминот „mindsex“ на друго ниво за вас.

Спојот со Водолија или Стрелец исто така може да биде експлозивно. Водолиите ќе ви го стимулираат умот, внесувајќи дополнителен „клик“ во равенката, а Стрелецот ќе ве поттикне да истражувате нови работи.

Рак – најголема компатибилност со: Риба

Во спалната соба ви треба партнер кој е грижлив, внимателен и чувствителен исто како и вие и затоа Рибите се вашиот идеален пар. Рибите ќе ги предвидат вашите неискажани желби, испорачувајќи ги несебично. Тие исто така ќе ги слушаат потребите што отворено ги искажувате. Истото ќе го направите и за нив, а тоа ќе го направи вашиот секс огнен.

Можете исто така да се забавувате одлично со Скорпија или Јарец. Скорпијата ќе ја разбере вашата потреба за емоционална врска, а Јарецот ќе ви помогне да стапите во контакт со вашите емоции.

Лав – најголема компатибилност со: Стрелец

Ако сте родени во хороскопскиот знак Лав и сакате да бидете ѕвезда во спалната соба, Стрелецот е тип на партнер кој ќе го обожава секој сантиметар од вас. Тој ќе ги истражува вашето тело, ум и душа како неговиот живот да зависи од тоа, ќе ве носи во екстаза со секој нов чекор.

Овенот и Водолијата исто така би можеле да се покажат како неверојатни партнери за вас. Овенот има енергија и сила да ве следи, додека Водолиите секогаш се стремат да ве одведат на повисоко ниво.

Девица – најголема компатибилност со: Бик

Вие сте перфекционист во сите области на животот, вклучително и спалната соба, и никој нема да го цени тоа исто како Бикот. Колку и да изгледа практично на почетокот, Бикот е креативен и голем љубовник. Ќе одвои време да се гушкате и да ужива во секој дел од вашето тело.

Јарецот и Рибите исто така би можеле да го зачинат вашиот сексуален живот.

Вага – најголема компатибилност со: Близнаци

За вас, сѐ е во рамнотежата. Потребен ви е некој кој ќе ужива во вашето тело и ќе си игра со вашиот ум во исто време, а Близнаците се меѓу ретките кои можат успешно да го направат тоа. Близнаците наизменично ќе ги стимулираат вашиот ум и тело.

Овен и Водолија, исто така, би можеле да бидат возбудливи љубовници. Овенот, вашето спротивно, ќе ви донесе оган и енергија по желба на вашето тело, додека Водолијата ќе го натера вашиот ум да експлодира со сексуални мисли.

Скорпија – најголема компатибилност со: Риби

За да може Скорпијата да постигне врвна екстаза, ѝ треба партнер кој е подготвен да патува во темните и матни длабочини на нејзината душа. Рибите можат да го исполнат тој услов, но можат и повеќе од тоа. Тие можат да ви помогнат да ги истражите вашите најдлабоки, најмрачни, најголеми желби без двоумење или осудување.

Ракот и Бикот, исто така, можат да ви пружат жешки ноќи. Ракот не се плаши ако станете малку мрачни по сексот, а Бикот ќе биде вашето сидро додека длабоко ја истражувате секоја ваша желба.

Стрелец – најголема компатибилност со: Овен

Вие сте роден истражувач и императив е да бидете партнер со некој што ќе истражува со вас – особено во спалната соба. Затоа вашиот најдобар партнер е Овенот. Тој ќе се усогласи со вашата изобилна енергија и со задоволство ќе ја испроба секоја нова идеја што ќе ви текне.

Лавот и Близнаците се исто така одлични партнери за вас во спалната соба. Лавот ќе ја поддржи вашата желба да искусите сѐ барем еднаш, а Близнаците ќе сакаат да си играат со вашиот ум и тело.

Јарец – најголема компатибилност со: Бик

Велат дека сте добри во комуникација и разговор, но дали сте секогаш такви? Не, и Бикот ќе го разбере тоа повеќе од повеќето ликови. Тој нема да ве натера да зборувате, тој знае речиси интуитивно што ви треба, а исто така разбира дека под вашата површина има силна телесна желба. Иако ви се допаѓаат пофини работи во животот, кој вели дека дури и финото не може да биде малку чудно? Бикот со задоволство ќе го реализира тоа во вашата спална соба.

Девицата и Ракот, исто така, можат да бидат добри пријатели во спалната соба. Девицата сака да ги одржува работите во ред и ќе се стреми да ви донесе совршено искуство, а Ракот ќе ги негува вашите потреби и ќе ги слуша вашите желби.

Водолија – најголема компатибилност со: Близнаци

Ништо не ви е туѓо, и затоа ви треба некој неверојатно напреден за да биде во чекор со иновациите во вашата спална соба. Близнаците се опремени не само да ве следат, туку и да ја донесат супер забавата по која тајно копнеете.

Но, и Вагата и Лавот можат да бидат одлични партнери во вашата спална соба. И можат да донесат жешки изненадувања.

Риби – најголема компатибилност со: Скорпија

Хранењето на вашата душа е исто толку важно како и хранењето на вашето тело, а неколку хороскопски знаци можат да ви помогнат во тоа. Скорпијата е една од нив. Ќе ја сакате подготвеноста на Скорпијата да ги открие сите аспекти на себе – умот, телото и душата. Нејзиното интуитивно разбирање за она што го сакате, ќе резултира со неверојатна екстаза.

Ракот и Девицата исто така ќе ги задоволат вашите фантазии. Ракот креативно ќе ги протолкува вашите најдлабоки желби, а Девицата педантно ќе му „служи“ на вашето тело.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Неверојатни факти за храната што ја јадеме

Angela

Обама пред 40 години во писмо напишал дека води љубов со мажи во својата имагинација

Angela

Ова се трите најемотивни хороскопски знаци, дали сте меѓу нив?

Angela