EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА

Кои хороскопски знаци се склони на депресија?

Без оглед на она што ја предизвикува, депресијата е широк спектар од негативни емоции кои никој не сака да ги почувствува.

Сепак, дел од хороскопските знаци се посклони на депресија за разлика од други.

Бик

Биковите се склони на депресија бидејќи не сакаат да се сами, туку постојано да се во друштво. Често се чувствуваат осамено и тоа ги води до негативни мисли и емоции. Депресијата најчесто ги погодува кога најмалку очекуваат.

Рак

Ракот е веројатно најдепресивниот знак на Зодијакот. Интуитивен е и неговата депресија најчесто се појавува поради тоа што презема голема одговорност, па потоа му е претешко да ги контролира сопствените емоции.

Вага

Вагата е најголем поборник за мир, па честопати ги заборава сопствените потреби и желби. Кога Вагата нема да успее да го оствари она што го наумила, брзо паѓа во депресија. Многу полесно ќе прифати ако се запостави себеси, отколку саканите.

Риби

Рибите сакаат да бидат среќни, да создадат убави спомени и оптимистично да гледаат на иднината. Паѓаат во депресија во првиот момент кога ќе сфатат дека не можат да го контролираат животот. Проблемот е во тоа што нивниот поглед на животот не е секогаш реален.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Често забораваме на оваа „ситница“, a таа е клучот за успешна врска

Angela

Видео кое ќе ве насмее до солзи: Кога Босанец објаснува зошто неговата жена е убава

Angela

Лавица и божицa: Фан им порача на Јелена Карлеуша и Милица Павловиќ (ФОТО)

Angela