EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ НАСЛОВНА Црна хроника

Кокаинот доаѓа во Европа со јужното овошје?

Властите во Норвешка запленија рекордно количество кокаин скриено во пратка со јужноамериканско овошје, по добиена дојава од Германија, пренесуваат светските медиуми цитирајќи ја ДПА.

Норвешката полиција соопшти дека оваа недела во главниот град Осло биле запленети повеќе од 800 килограми дрога.

Оваа пратка се проценува дека има „улична вредност“ од десетици милиони евра.

Минатиов месец во Германија беа пронајдени 1.200 килограми кокаин меѓу еквадорски банани, кои биле испратени во германската покраина Бранденбург.

Photo by Ilona Frey on Unsplash

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Романтичен јули: Овие четири хороскопски знаци ќе пронајдат вистинската љубов ова лето

Angela

Вака тверка, меша и ниша со колкови водителката на утринската програма: Јована Јеремиќ во ултра кус „минич“ ги покажа телесно-танцувачките квалитети

Angela

Се венчале по 25 години љубов, таа со децата преживеала терористички напад: Која е сопругата на Пеп Гвардиола?

Angela