EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

КОНЕЧНО СЕ ВРАЌА СОНЦЕТО ВО МАКЕДОНИЈА – еве какво време не очекува, особено подгответе се за викендот кој е пред нас!

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во јужните делови претпладне ќе има локални врнежи од слаб дожд, на некои повисоки места и на планините од слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Скопје променливо облачно со умерен ветер од северен правец.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во сабота врето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во неела времето ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

72-годишен битолчанец осомничен за силување на малолетно девојче

Angela

ЛЕПА ЛУКИЌ СКРШЕНА ОД БОЛКА – пејачката доживеала трагедија на Велигден, останала без важна личност во животот

Angela

ДЕНЕС Е ЛАЗАРОВА САБОТА: Наберете го ова за во домот, но никако не правете една работа!

Angela