EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Крвта не е вода: Братот на Лепа Брена во музичките води заплови пред неа, а еве како изгледа (ФОТО)

Една од најпопуларните пејачки, Лепа Брена со децении има плодна музичка кариера, а ретко кој знае дека и нејзиниот брат е пејач.

Имено, со музика се занимава и братот на Брена, Фарук Јахиќ, а јавноста имаше можност да го погледне во музичкото натпреварување „Никогаш не е доцна“. Освен што пее, Фарук брилијантно свири и на хармоника.

– Мојот брат Фарук Јахиќ како учесник – напиша таа под фотографијата, а многумина коментираа дека многу личат.

Брена и нејзиниот брат тогаш заедно пееја на сцената на споменатото шоу, а со тоа ги воодушевија сите. Пејачката еднаш проговори за своето воспитување и истакна дека пред неа во музичкиот свет влегле нејзиниот брат и сестра.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Денеска е Св. свештеномаченик Атиноген и неговите 10 ученици

Angela

АНАЛИЗА : Бруто надоворешниот долг близу до 10 милијарди евра , каква е состојбата со Јавниот дол!

Angela

Рецепт за љубов која трае вечно: секоја недела по една кавга!

Angela