EXCLUSIVE MK
Црна хроника

Кривични пријави против тројца тинејџери од тетовско поради насилство

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ш.З. на 18, Д.Р. на 17 и Х.Д. и на 17-годишниот, сите од селото Мала Речица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство’’.

На 14-ти мај годинава на улицата „Илинденска“ во Тетово пријавените физички го нападнале А.Е..

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

„Боже, спаси нè од гнев и горчина“: По погребот на нивната ќерка родителите се обратија со потресни зборови – болката е неиздржлива

Angela

Семејна драма во Тетово: Татко ја малтретирал својата малолетна ќерка и ја удирал со тупаници

Angela

Почина поранешниот македонски новинар и директор на МРТВ

Angela