EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Исхрана

Крцкави компирчиња од рерна, брзо и лесно (Видео рецепт)

За сите љубители на крцкави компирчиња…Минимална количина на маснотии и малку зачини. Овие крцкави компири се совршени. Јадете ги со омилениот прилог: кечап, мајонез, некоја салата или едноставно послужете како прилог со месо.

СОСТОЈКИ:

  • 1 кг компири
  • 3 лажици палента
  • црвена пипер
  • зачин
  • бибер
  • 2 лажици масло

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

  1. Компирите исечкајте ги, зачинете ги како што е прикажано на видеото па ставете да се печат околу 20 минути на најјака температура, зависно од вашата рерна.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Четири ситуации во кои НЕ треба да пиете вода

Angela

Зошто треба почесто да јадете моркови?

Angela

Пресметајте: Вашиот „животен број“ открива дали сте добри во кревет

Angela