EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ НАСЛОВНА Црна хроника

Кумановец заработи кривична пријава за измама тешка половина милион денари

Четириесетгодишен кумановец доби кривична пријава под сомнение дека сторил кривично дело „измама“ тешка над половина милион денари.

– Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Т.Т.(40) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што појаснуваат од полицијата, на 28.07.2021, пријавениот го довел во заблуда Н.В. дека ќе му изгради викенд куќа во селото Јастребник, за што на 06.08.2021 склучиле договор заверен кај нотар.

– По ова, Н.В. му исплатил во два наврата 400.000 денари и 128.400 денари, за што му бил даден документ „каса исплати“, а пријавениот сѐ уште не започнал со работа според договореното, причинувајќи му материјална штета од 528.400 денари, стои во билтенот на Министерството за внатрешни работи.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Временска прогноза за денес и утре – На некои места се очекува снег

Angela

Поза која ги излуде сите: Ги плаши мажите, жените ја обожуваат, а секој би ја пробал

Angela

(ВИДЕО) ЈУТЈУБЕР СНИМИЛ КАКО СЕ ОТВОРА И ЗАТВОРА ПОДМОРНИЦАТА „ТИТАН“ „Да ме викнеа ќе отидев и сега ќе бев мртов!“

Angela