EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Куман: Во оваа земја ви даваат црвен картон без причина

Роналд Куман може да биде отпуштен уште денес бидејќи раководството на Барселона воопшто не е задоволно од игрите на екипата, но ако Холанѓанецот го „преживее“ и ремито со Кадиз, нема да биде на клупата на следниот дуел на Каталонците.

Куман вчера заработи црвен картон во завршницата на мечот против Кадиз и му следи автоматска суспензија, а тој вели дека бил исклучен без причина.

– Во оваа земја ве исклучуваат без причина.

– Сите на стадионот забележаа дека има две топки на теренот, освен судијата. Не се работеше за нервозна реакција, само му посочив на четвртиот судија дека има две топки, – вели Куман.

Барселона во недела го пречекува Леванте од 16:15 часот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

МОМЦИТЕ СЕ ПРЕПОТУВААТ – водителката во бикини хипнотизира, 6.4 милионите следбеници го зумираа овој долен дел од телото (ФОТО)

Angela

Овие работи можат да ја подобрат ХЕМИЈАТА меѓу партнерите

Angela

ПРИЛИВ НА ПАРИ ЗА ЕДЕН ЗНАК: Бран на среќа за три други хороскопски знаци за време на младата месечина во Близнаци

Angela