EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

КУЌА КОЈА ЌЕ ВИ ГО ПОМАТИ УМОТ – еве каде ќе живее Шакира во Мајами, вилата е вредна вртоглави 17,5 милиони долари (ВИДЕО)

По разделбата со Пике, Шакира конечно со двата сина ја напушти Барселона.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shakira (@shakira)

Таа се враќа во Америка, во својот луксузен дом во Мајами, кој иако бил ставен на продажба во 2018 година, не успеал да ја постигне посакуваната цена па сеуште е во нејзина сопственост.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shakira (@shakira)

Имотот е лоциран во една од најексклузивните области на Мајами и моментално се проценува дека вреди повеќе од 17,5 милиони долари.

Во видеото подолу, подетално видете каде ќе живее славната пејачка.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП – на овој знак душата ќе му дојде на место, а еве што ги очекува родените во месец април

Angela

ВИДЕО: Најзгодната хрватска навивачка направи хаос во Ротердам – Навивач сакаше да се слика со неа, интервенираше полицијата

Angela

Кои се здравстврните придобивки од јадење две банани на ден

Angela