EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Лавот да ги провери информациите кои ги добива, Близнаците окупирани со приватни обврски

ОВЕН

Иако ви пречат некои постапки од страна на колегите, немате време ниту желба да се вклучувате во објаснувања. Вашите приоритети ви се на памет и насочете се на она што ви е важно. Порака или повик од личност која порано ви била важна.

БИК

Иако ќе функционирате нормално што се однесува на редовните обврски, во мислите не сте тука. Сето ова е врзан оза емоции и љубовниот живот, кој ви се врти во глава. Можеби размислувате за една личност која сте ја запознале и правите планови како и да пристапите.

БЛИЗНАЦИ

Приватните обврски се она што ве окупира. Ќе бидете наклонети работните обврски да ги ставате во втор план, но со оглед дека имате стабилна ситуација на работа, ова не би требало да се одрази на вам. Делувате сигурно во контактот со саканата личност.

РАК

Големи желби, планови, многу обврски… а така малку време се да постигнете и да завршите. Иако сте одлучни да дадете се од себе, мислам дека ќе ви треба и малку помош. Во однос со емотивниот партнер сте духовити.

ЛАВ

Имате некои свои сомневања во врска со соработниците, но засега и натаму не сакате тоа да ви биде на дневен ред. Сочекајте добар момент и попатно проверете ги информациите кои сте ги добиле. На емотивниот партнер можеби му делувате таинствено и мистериозно.

ДЕВИЦА

Денеска сте стабилни, сигурни во себе во она што го работите. Во комуникацијата ќе се однесувате со многу самодоверба, и малку е веројатно дека нема да направите договор со соработниците. На ист начин ќе функционирате и во емотивните релации.

ВАГА

Не сте сигурни дали може да се потпрете на колега, кој во неколку наврати ви се покажал за сигурен. Некако би сакале до успех да стигнете благодарение на своите сили. Во емотивниот сегмент денеска сте печувствителни, и се сомневате во се она што партнерот ќе ви го соопшти.

ШКОРПИЈА

Добра комуникација со пријателите, убава соработка и некои интересни средби ќе го одбележат денешниот ден. Јасни ви е дека некои ваши идеи се добро прифатливи и дека идете кон реализација. Многу ќе ви недостасува партнерот и ќе сакате да му пружите целосно внимание.

СТРЕЛЕЦ

Поддршката од страна на надредените ви е многу важна, затоа што се подготвувате да ги изнесете своите идеи и предлози. Ова може да биде врзано само за работниот сегмент, но нема да биде изненадување и да почнете да барата покачување на финансиите. Емотивно сонувате за симпатијата.

ЈАРЕЦ

Денеска лесно ќе ви оди се од рака, а вашите планови се остваруваат без големи пречки. Дневната рутина функционира одлично и можете донекаде да се опушитите. Ова расположение ќе ве држи во контакт со симпатијата или саканата личност.

ВОДОЛИЈА

Вчера сте се жалеле поради трошоците, а денеска се радувате поради приливите. Обично тоа така е, еден ден лош, друг ден добро. Гледате дека немало причина за ваше нерасположение, затоа што се се одвива како што треба. Емотивниот партнер има интересни идеи.

РИБИ

Ви значи другите да ви дадат признание и да ве ценат и тоа го добивате. Се чувствувате добро и поттикнати сте повеќе да се активирате. Не ви пречат „пецкањата“ од страна на емотивниот партнеро, затоа што сте свесни дека се шегува. Со нетрпение чекате да се посветите на емотивната личност.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Ферус Мустафов се бори за живот!

Angela

Еве зошто треба редовно да консумирате дуњи

Angela

Совети за подобро здравје на оние кои работат од дома

Angela