EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ЛЕПА ЛУКИЌ СКРШЕНА ОД БОЛКА – пејачката доживеала трагедија на Велигден, останала без важна личност во животот

Кралицата на народната музика Лепа Лукиќ за српските медиумите открила дека оваа година за Велигден наместо да прославува, тагувала по починатата личност.

Имено на пејачката и починала најдобрата пријателка од школските денови и наместо да прославува Велигден, била на погреб.

-Ми почина најдобрата пријателка, уште од школските денови. Скршена сум, баш се потресов, вели пејачката.

Таа додава дека целиот живот и поминал низ главата, погребот беше во моето родно место.

-Баш ми е тешко, вели таа за српските медиуми.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Се соблече и ги стисна градите на Велигден – најпознатата хрватска навивачка во танга позираше како зајче, а кога ги крена нозете сите гледаа во овој детаљ (ФОТО)

Angela

ХАОТИЧНО И ОПАСНО: Хари и Меган биле изложени на катастрофална бркотница на папараци со коли

Angela

Пред три години разнесуваше пица, синоќа го сруши Атлетико

Angela