EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ЛЕПА ЛУКИЌ СКРШЕНА ОД БОЛКА – пејачката доживеала трагедија на Велигден, останала без важна личност во животот

Кралицата на народната музика Лепа Лукиќ за српските медиумите открила дека оваа година за Велигден наместо да прославува, тагувала по починатата личност.

Имено на пејачката и починала најдобрата пријателка од школските денови и наместо да прославува Велигден, била на погреб.

-Ми почина најдобрата пријателка, уште од школските денови. Скршена сум, баш се потресов, вели пејачката.

Таа додава дека целиот живот и поминал низ главата, погребот беше во моето родно место.

-Баш ми е тешко, вели таа за српските медиуми.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Кои половни авомобили најмалку губат на вредност?

Angela

Девојката на Бензема премина во ислам пред да оди во Саудиска Арабија

Angela

НАПОЛНЕТЕ СИ ГО ПАРИЧНИКОТ ОВОЈ ВИКЕНД – доколку планирате да одите на споен викенд во Грција овие НОВИ цени мора да ги имате на ум!

Angela