EXCLUSIVE MK
Кошарка СПОРТ

Лејкерси ја забележаа првата победа сезонава

Лос Анџелес Лејкерс ја забележаа првата победа сезонава откако го совладаа Мемфис со 121:118. Кај домаќините се истакна Кармело Ентони со 28 поени и се искачи на 9. место на кошаркарската ранг-листа со повеќе поени во НБА, поминувајќи го Мелоун. Ентони Дејвис додаде 22 поени, Леброн Џејмс 19 додека Вестбрук ја заврши средбата со 13 коша. Во меѓувреме, Џо Морант беше најистакнат кај Мемфис со 40 поени и 10 асистенции. На останатите средби Бостон го победи Хјустон со 107:97, Њујорк загуби од Орландо со 104:111, додека Филаделфија и Шарлот постигнаа победи како гости, победувајќи ги Оклахома со 115:103 и Бруклин со 111:95.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Навивачите го мразат најмногу на свет, ама управата на Јунајтед му нуди – нов договор!

Angela

Голманот Донарума не е добредојден во Милано (фото)

Angela

Скопско-битолски пресметки во полуфиналето на Купот на Македонија

Angela