EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Лорин не е единствената која победила на Евровизија двапати – овој пејач го направил истото, кога ќе го слушнете неговиот хит се ќе ви стане јасно! (ВИДЕО)

Шведската евровизиска претставничка Лорин ја однесе победата на 67-то издание на манифестацијата со песната ,,Tattoo”. Таа е позната во јавноста и како победничка на Евросонг во 2012 година, кога настапи со песната ,,Еуфорија”.

Покрај Лорин, единствено музичарот Џони Логан од Ирска има двапати победено на Евровизија. Првиот пат во 1980 година со песната ,,What’s another year” и потоа во 1987 година со големиот хит ,,Hold me now” кој и денес се врти во етерот.

Уште беше промовирана евровизиската песна на Лорин, таа стана фаворит во обложувалниците и победата на Евровизија 2023 не беше големо изненадување.

Инаку, пејачката освен што се занимава со музика, во својата земја е позната и како продуцент и режисер на реални шоу програми.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Денеска сончево и топло – утре попладне големо разочарување, еве какво ќе биде времето од понеделник

Angela

Зошто треба да јадете лимон секој ден?

Angela

Фотографија стара три децении: Еве како изгледала Дара Бубамара пред естетските корекции

Angela