EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Лукијан е дома: Таско и сопругата во стајлинг со иста боја го земаа синот од болница (ФОТО)

Музичарот Христијан Тасковски – Таско и неговата сопруга Наташа неодамна првпат станаа родители и го добија синот Лукијан. Музичарот на социјалните мрежи објави фотографии од Лукијан и Наташа како изглегуваат од болница.

Парот на фотографиите е облечен во стајлинг со иста боја.

„Лукијан е дома. Огромна благодарност до медицинскиот тим и Др. Симонида Котларова Попоска која покрај сите предизвици ни ги разубави животите, воедно огромно благодарам и до целокупниот медицински персонал кој будно го следеше Лукијан и Наташа, и им ја пружија сета нега. Се најубаво, ви благодарам уште еднаш на искрените честитки, и се дружиме за брзо“, напиша Таско.

За потсетување, Таско и Наташа се венчаа во април и направија свадбена веселба на која славеа со тапани, трубачи, и со многу јавни личности, а потоа направија и забава на која го открија полот на бебето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tasko (@tasko.ur)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Песна за „дебелите девојки“ исфрлена од новата колекција најголеми хитови на „Квин“

Angela

Дневен хороскоп – овој знак го очекува напнат и стресен ден, а еве што ги очекува на љубовен план родените во овој знак!

Angela

Што се случува со телото кога подолго време немате секс?

Angela