EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА

Мажите родени во овие хороскопски знаци се најдобрите љубовници

Доколку треба да им веруваме на астролозите, хороскопските знаци одредуваат многу во животот, па така и какви сте во кревет.

Креативни, предадени на партнерката, а во овие четири хороскопски знаци се раѓаат најдобрите љубовници.

1. Вага

Мажите родени во знакот на Вага се снаоѓаат на сите подрачја, барем што се однесува до сексот – од најнежно водење на љубов, до исполнување на најлудите фантазии на својата партнерка.

Нив многу им е важно двајцата да уживаат, па поради тоа неретко се посветуваат на задоволството на својата партнерка, дури и повеќе отколку на своето. Вагите по природа се креативни, а таа креативност ја негуваат и во спалната соба, па со нив секогаш може да очекувате нешто ново и возбудливо.

2. Лав

Лавовите своите партнерки ги третираат како кралици и се концентрираат на нивното задоволство. Нив им значи да ја воодушеват жената во кревет и таа нетрпеливо да ја очекува нивната следна средба. Сакаат да бидат најдобри во сè што прават, а сексот се наоѓа на високо место на нивната листа на приоритети. Ретко ќе наидете на маж роден во знакот на Лав кој што е лош во кревет.

3. Шкорпија

Шкорпиите се најстрасниот хороскопски знак, како и во животот така и во кревет. Тие сакаат посветеност, па тоа го прават и со своите партнери. Имаат моќно либидо и никогаш нема да ја пропуштат шансата за секс.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Македонскиот филм „Те дуа, жими мене“ доби престижна награда на фестивал во Албанија

Angela

Дневен хороскоп за четврток, 2 декември 2021 година

Angela

Месечен хороскоп за септември

Angela