EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Мажите со оваа особина се најдобри во кревет

Многу фактори влијаат каков маж ќе биде љубовникот и дали сексот ќе биде добар или лош. Според едно истражување објавена во списанието „Socioaffective Neuroscience & Psychology“, една доблест сугерира дека мажот може да биде добар љубовник.

Експерти ја истражувале сексуалната историја на жените и се обиделе да откријат со какви партнери имале најдобар сексуален однос и редовно достигнувале оргазам.

Истражувањето опфати жени помлади од 69 години кои не се во врска или брак, бидејќи експертите сметаа дека жените во врска ќе се чувствуваат обврзани да му дадат подобра оцена на нивниот сегашен партнер, дури и ако реално не ја заслужуваат. Во тест од 70 минути, испитаниците одговарале на различни прашања за нивниот сексуален живот, а врз основа на нивните одговори, истражувачите откриле дека најдобрата сексуална врска ја имале со – духовити мажи.

Чувството за хумор се покажало како одличен индикатор за сексуалните вештини бидејќи укажува на тоа дека мажот е опуштен во различни ситуации, вклучително и во интимните, што е важно за добра комуникација меѓу партнерите и на крајот добар секс.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ТАА Е МОНСТРУМ ТВРДИ МАЈКАТА НА ЛЕГЕНДАТА: Вака изгледа 30 години подоцна манекенката која на денешен ден го однесе Дражен Петровиќ во смрт! (ФОТО)

Angela

Безос ќе донира 100 милиони долари за помош на Хаваи

Angela

Жените родени во овој хороскопски знак се нескротливи

Angela