EXCLUSIVE MK
Црна хроника

Маж од Сарај донесен на клиника, повреден е од залутано зрно

На 25.07.2021 во 15:20 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје било пријавено дека кај нив со повреда од залутано зрно бил донесен С.С.(37) од с.Шишево, општина Сарај.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Царината на граничниот премин Табановце запленила 1.000 антиген тестови за Ковид-19

Angela

Пожар во зграда во Аеродром, експлодирале две плински боци

Angela

18-годишна девојка загина во сообраќајка на автопатот Скопје – Куманово

Angela