EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

МАКЕДОНИЈА ОБВИЕНА ВО ЦРНО: Жалост втор ден за автобуската трагедија

Втор ден жалост за жртвите од автобуската несреќа .

Македонија тагува за смртта на 45 загинати патници во автобусот чија трагедија се случи на автопатот „Струма” во Бугарија.

Од 23 до 25 Ноември знамињата во државата ќе бидат на половина копје.

Поради несреќата се откажани и сите јавни настапи.

Жалост прогласија и Бугарија и Косово.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Емина го тужеше дека не плаќа алиментација, а тој заработува милиони: Еве со кого Мустафа ќе ја подели вртоглавата сума на пари

Angela

Светски познатиот фудбалер фатен во експлицитна поза со девојката! (ФОТО 16+)

Angela

ТРАГЕДИЈА ВО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЗНАТИОТ БОСАНСКИ ПЕЈАЧ – неговиот син почина на прагот пред да стане татко! (ФОТО)

Angela